NANOTEKNOLOJİ HAKKINDA

ff-7 ekran koruyucu,sıvı ekran koruyucu,nanoneknoloji ekran koruyucu,nanotechnology screen protector

Nanoteknoloji nedir?

  

Nanoteknoloji doğada bulunan maddelerin, atomik, moleküler, ayrıca supramoleküler seviyede kontrolüdür. Maddelerin atom dizilimlerini değiştirip düzenleyerek, var olandan daha verimli, kullanışlı, dayanıklı, belli prensiplerde farklı davranan maddeler oluşturma bilimidir.

Elmas kömür örneği

Aynı maddenin farklı atom diziliminin sonucu açısından, doğadaki en bilinen örnek elmas ve kömürdür.

Karbon atomlarının altıgen dizilimi dayanıksız ve yanma kabiliyeti yüksek kömür madenini oluştururken; aynı atomların prizmatik dizilimi, bilinen en dayanıklı, sert ve ateş dayanımı yüksek madeni elmasın oluşumuna sebep verir.

Nanoteknoloji ve yaşam

Günümüzde Nanoteknoloji, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar, malzeme bilimi, elektronik, tekstil, kozmetik, robotik çalışmalar gibi alanlarda kullanımının yanında, tıp alanında da oldukça çarpıcı gelişmelere imkân sağlamaya başlamıştır. Gelişmekte olan bir teknolojidir. Biz hissetme sekte, günlük hayatta kullandığımız birçok eşya ve madde, Nanoteknoloji içermektedir.

Nanoteknoloji çözümleri

Nanoteknoloji ile üretilen materyaller ve maddelerin artmasıyla birlikte çok daha dayanıklı metaller, kirlenmeyen, paslanmayan eşyalar; hatta kendi kendini temizleyen, yenileyen yüzeyler üretilmektedir. 

Anti-bakteriyel ortamların sağlanması nano dünyada mümkündür. Birçok hastalığın tedavisi için vücuda nano robotlar gönderilmesi, riskli cerrahi operasyonların yerini almaktadır. 

Kirlenmeyen, ıslanmayan, yağlanmayan tekstil ürünleri yapılabilmekte dahası renk ve model değiştiren kıyafetler tasarlanmaktadır. 

Araç ve makinelerin performansını arttırmak ve korumak nanoteknoloji ile sağlanabilmektedir.

Nanoteknoloji ve biz

Firmamız Nanoteknoloji dünyasının bize sunduğu fırsatları keşfederek, günlük hayata entegresi için siz müşterilerimize tüm Türkiye çapında hizmet vermektedir.